gst-plugins-good 0.10.25.3 - en to fi translation catalogue (70 entries)

en: Failed to decode JPEG image
fi: JPEG-kuvan purku epäonnistui

note: TRANSLATORS: 'song title' by 'artist name'
en: '%s' by '%s'
fi: ”%s” artistilta ”%s”

en: Could not connect to server
fi: Palvelimeen ei saatu yhteyttä

en: No URL set.
fi: Ei URL:ää asetettuna.

en: Server does not support seeking.
fi: Pavelin ei tue kelausta.

en: Could not resolve server name.
fi: Palvelimen nimeä ei saatu selvitettyä.

en: Could not establish connection to server.
fi: Yhteyttä palvelimeen ei voitu avata.

en: Secure connection setup failed.
fi: Turvallisen yhteyden avaus epäonnistui.

en: A network error occured, or the server closed the connection unexpectedly.
fi: Tapahtui verkkovirhe tai palvelin sulki yhteyden yllättäen.

en: Server sent bad data.
fi: Palvelin lähetti virheellistä dataa.

en: Internal data stream error.
fi: Sisäisen tietovirran virhe.

en: No or invalid input audio, AVI stream will be corrupt.
fi: Ääntä ei ole tai äänilähde on viallinen, AVI-virta tulee olemaan vaurioitunut.

en: This file contains no playable streams.
fi: Tiedosto ei sisällä soitettavia virtoja.

en: This file is invalid and cannot be played.
fi: Tiedosto on virheellinen eikä sitä voida esittää.

en: This file is corrupt and cannot be played.
fi: Tiedosto on vioittunut eikä sitä voida näyttää.

en: This file is incomplete and cannot be played.
fi: Tiedosto on vajaa eikä sitä voida esittää.

en: The video in this file might not play correctly.
fi: Tiedostossa olevaa videota ei ehkä voida näyttää oikein.

en: This file contains too many streams. Only playing first %d
fi: Tiedosto sisältää useita virtoja. Soitetaan vain ensimmäiset %d

en: No supported stream was found. You might need to install a GStreamer RTSP extension plugin for Real media streams.
fi: Tuettua virtaa ei löytynyt. Kenties sinun tarvitsee asentaa GStreamer-RTSP-laajennus käyttääksesi Real-media-virtoja.

en: No supported stream was found. You might need to allow more transport protocols or may otherwise be missing the right GStreamer RTSP extension plugin.
fi: Tuettua virtaa ei löytynyt. Sinun kenties tarvitsee sallia useampia siirtoprotokollia, tai vaihtoehtoisesti sinulta saattaa puuttua oikea GStreamer-RTSP-laajennusliitännäinen.

en: Internal data flow error.
fi: Sisäisen tietovirran virhe.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
fi: Äänilaitetta ei voitu avata toistettavaksi. Laite on toisen sovelluksen käytössä.

en: Could not open audio device for playback. You don't have permission to open the device.
fi: Äänilaitetta ei voitu avata toistamista varten. Laitteen avaamiseen ei ole oikeuksia.

en: Could not open audio device for playback.
fi: Äänilaitetta ei voitu avata toistettavaksi.

en: Could not open audio device for playback. This version of the Open Sound System is not supported by this element.
fi: Äänilaitetta ei voitu avata toistamista varten. Tämä elementti ei tue tätä versiota Open Sound Systemistä.

en: Playback is not supported by this audio device.
fi: Tämä äänilaite ei tue toistamista.

en: Audio playback error.
fi: Äänentoistovirhe.

en: Recording is not supported by this audio device.
fi: Tämä äänilaite ei tue nauhoitusta.

en: Error recording from audio device.
fi: Virhe luettaessa äänilaitteelta.

en: Could not open audio device for recording. You don't have permission to open the device.
fi: Äänilaitetta ei voitu avata nauhoitusta varten. Laitteen avaamiseen ei ole oikeuksia.

en: Could not open audio device for recording.
fi: Äänilaitetta ei voitu avata nauhoitusta varten.

en: Record Source
fi: Nauhoituslähde

en: Microphone
fi: Mikrofoni

en: Line In
fi: Linjatulo

en: Internal CD
fi: Sisäinen CD

en: SPDIF In
fi: SPDIF sisään

en: AUX 1 In
fi: AUX 1 sisään

en: AUX 2 In
fi: AUX 2 sisään

en: Volume
fi: Äänenvoimakkuus

en: Gain
fi: Herkkyys

en: Monitor
fi: Tarkkailu

en: Built-in Speaker
fi: Sisäänrakennettu kaiutin

en: Headphone
fi: Kuulokkeet

en: Line Out
fi: Linja ulos

en: SPDIF Out
fi: SPDIF ulos

en: AUX 1 Out
fi: AUX 1 ulos

en: AUX 2 Out
fi: AUX 2 ulos

en: Error reading %d bytes from device '%s'.
fi: Virhe luettaessa %d tavua laitteelta ”%s”.

en: Could not map buffers from device '%s'
fi: Puskereita laitteelta ”%s” ei voitu kartoittaa

en: Could not get parameters on device '%s'
fi: Laitteelta ”%s” ei voitu saada parametreja

en: Failed to set input %d on device %s.
fi: Sisääntuloa %d ei voitu asettaa laitteelle %s.

en: Error getting capabilities for device '%s': It isn't a v4l2 driver. Check if it is a v4l1 driver.
fi: Virhe haettaessa laitteen ”%s” ominaisuuksia: se ei ole v4l2-ajuri.Tarkista, onko se v4l1-ajuri.

en: Failed to query attributes of input %d in device %s
fi: Lähteen %d ominaisuuksia laitteelta %s ei voitu kysyä

en: Failed to get setting of tuner %d on device '%s'.
fi: Virittimen %d asetuksia ei voitu lukea laitteelta ”%s”.

en: Failed to query norm on device '%s'.
fi: Laitteen ”%s” videostandardia ei voitu kysyä.

en: Failed getting controls attributes on device '%s'.
fi: Laitteen ”%s” ohjainattribuutteja ei voitu lukea.

en: Cannot identify device '%s'.
fi: Laitetta ”%s” ei voi tunnistaa.

en: This isn't a device '%s'.
fi: Tämä ei ole laite ”%s”.

en: Could not open device '%s' for reading and writing.
fi: Laitetta ”%s” ei voitu avata luettavaksi ja kirjoitettavaksi.

en: Device '%s' is not a capture device.
fi: Laitteelta ”%s” ei voi kaapata.

en: Device '%s' is not a output device.
fi: Laite ”%s” ei ole ulostulolaite.

en: Failed to set norm for device '%s'.
fi: Laitteen ”%s” videostandardia ei voitu asettaa.

en: Failed to get current tuner frequency for device '%s'.
fi: Nyt viritettyä taajuutta ei voitu lukea laitteelta ”%s”.

en: Failed to set current tuner frequency for device '%s' to %lu Hz.
fi: Laitteen ”%s” virittimen taajutta ei voitu asettaa arvoon %lu Hz.

en: Failed to get signal strength for device '%s'.
fi: Laitteelta ”%s” ei saatu signaalinvoimakkuutta.

en: Failed to get value for control %d on device '%s'.
fi: Ohjaimelle %d ei saatu arvoa laitteelta ”%s”.

en: Failed to set value %d for control %d on device '%s'.
fi: Arvoa %d ei voitu asettaa ohjaimelle %d laitteella ”%s”.

en: Failed to get current input on device '%s'. May be it is a radio device
fi: Laitteen ”%s” tämänhetkistä sisääntuloa ei voitu lukea, se ei ehkä ole radiolaite

en: Changing resolution at runtime is not yet supported.
fi: Resoluution vaihto käytön aikana ei ole vielä mahdollista.

en: Cannot operate without a clock
fi: Ei voitu toimia ilman kelloa
