gst-plugins-good 0.10.23.2 - en to ro translation catalogue (62 entries)

en: Failed to decode JPEG image
ro: Nu s-a putut decoda imaginea JPEG

note: TRANSLATORS: 'song title' by 'artist name'
en: '%s' by '%s'
ro: „%s” de „%s”

en: Could not connect to server
ro: Nu se poate stabili o conexiune la server

en: Internal data stream error.
ro: Eroare internă a fluxului de date.

en: No or invalid input audio, AVI stream will be corrupt.
ro: Intrarea audio nu există sau este nevalidă, fluxul de date AVI va fi corupt.

en: This file contains no playable streams.
ro: Acest fișier nu conține fluxuri ce pot fi redate.

en: This file is invalid and cannot be played.
ro: Fișierul nu este valid și nu poate fi redat.

en: This file is corrupt and cannot be played.
ro: Acest fișier este corupt și nu poate fi redat.

en: This file is incomplete and cannot be played.
ro: Acest fișier nu este complet și nu poate fi redat.

en: The video in this file might not play correctly.
ro: Este posibil ca fișierul video să nu fie redat corect.

en: This file contains too many streams. Only playing first %d
ro: Fișierul conține prea multe fluxuri. Se redau doar primele %d

en: Internal data flow error.
ro: Eroare internă a fluxului de date.

en: No supported stream was found. You might need to install a GStreamer RTSP extension plugin for Real media streams.
ro: Nu s-a găsit nici un flux suportat. Pentru fluxuri Real media s-ar putea să fie nevoie să instalați extensia GStreamer RTSP.

en: No supported stream was found. You might need to allow more transport protocols or may otherwise be missing the right GStreamer RTSP extension plugin.
ro: Nu a fost găsit niciun flux suportat. S-ar putea să necesite permiterea mai multor protocoale de transport sau de altfel s-ar putea să lipsească modulul corect de extensie GStreamer RTSP.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
ro: Nu s-a putut deschide dispozitivul audio pentru redare. Dispozitivul este folosit de o altă aplicație.

en: Could not open audio device for playback. You don't have permission to open the device.
ro: Nu s-a putut deschide dispozitivul audio pentru redare. Nu aveți permisiunea de a deschide dispozitivul.

en: Could not open audio device for playback.
ro: Nu s-a putut deschide dispozitivul audio pentru redare.

en: Could not open audio device for playback. This version of the Open Sound System is not supported by this element.
ro: Nu s-a putut deschide dispozitivul audio pentru redare. Versiunea aceasta a OSS (Open Sound System) nu este suportată de acest element.

en: Playback is not supported by this audio device.
ro: Redarea nu este suportată de acest dispozitiv audio.

en: Audio playback error.
ro: Eroare redare audio.

en: Recording is not supported by this audio device.
ro: Înregistrarea nu este suportată de acest dispozitiv audio.

en: Error recording from audio device.
ro: Eroare la înregistrarea de la dispozitivul audio.

en: Could not open audio device for recording. You don't have permission to open the device.
ro: Nu s-a putut deschide dispozitivul audio pentru înregistrare Nu aveți permisiunea de a deschide dispozitivul.

en: Could not open audio device for recording.
ro: Nu s-a putut deschide dispozitivul audio pentru înregistrare.

en: Record Source
ro: Sursă înregistrare

en: Microphone
ro: Microfon

en: Line In
ro: Linie intrare

en: Internal CD
ro: CD intern

en: SPDIF In
ro: Intrare SPDIF

en: AUX 1 In
ro: Intrare AUX 1

en: AUX 2 In
ro: Intrare AUX 2

en: Volume
ro: Volum

en: Gain
ro: Amplificare

en: Built-in Speaker
ro: Boxe integrate

en: Headphone
ro: Căști

en: Line Out
ro: Linie ieșire

en: SPDIF Out
ro: Ieșire SPDIF

en: AUX 1 Out
ro: Ieșire AUX 1

en: AUX 2 Out
ro: Ieșire AUX 2

en: Error reading %d bytes from device '%s'.
ro: Eroare citire %d octeți de la dispozitivul „%s”.

en: Could not map buffers from device '%s'
ro: Nu s-a putut mapa memoria tampon din dispozitivul „%s”

en: Could not get parameters on device '%s'
ro: Nu s-au putut obține parametrii pentru dispozitivul „%s”

en: Failed to set input %d on device %s.
ro: Definirea valorii %d pentru dispozitivul „%s” a eșuat.

en: Error getting capabilities for device '%s': It isn't a v4l2 driver. Check if it is a v4l1 driver.
ro: Eroare la obținerea capabilităților pentru dispozitivul „%s”: Nu este un driver v4l2. Verificați dacă este un driver v4l1.

en: Failed to query attributes of input %d in device %s
ro: Interogarea atributelor de intrare %d pentru dispozitivul %s a eșuat

en: Failed to get setting of tuner %d on device '%s'.
ro: A eșuat obținerea configurării receptorului %d pentru dispozitivul „%s”.

en: Failed to query norm on device '%s'.
ro: Interogarea normei pentru dispozitivul „%s” a eșuat.

en: Failed getting controls attributes on device '%s'.
ro: Obținerea atributelor de control pentru dispozitivul „%s” a eșuat.

en: Cannot identify device '%s'.
ro: Dispozitivul „%s” nu poate fi identificat.

en: This isn't a device '%s'.
ro: Acesta nu este un dispozitiv „%s”.

en: Could not open device '%s' for reading and writing.
ro: Nu se poate deschide dispozitivul „%s” pentru citire și scriere.

en: Device '%s' is not a capture device.
ro: Dispozitivul „%s” nu este un dispozitiv de captură.

en: Device '%s' is not a output device.
ro: Dispozitivul „%s” nu este un dispozitiv de ieșire.

en: Failed to set norm for device '%s'.
ro: Definirea normei pentru dispozitivul „%s” a eșuat.

en: Failed to get current tuner frequency for device '%s'.
ro: Obținerea frecvenței curent a receptorului pentru dispozitivul „%s” a eșuat.

en: Failed to set current tuner frequency for device '%s' to %lu Hz.
ro: Definirea frecvenței curent a receptorului pentru dispozitivul „%s” la %lu Hz a eșuat.

en: Failed to get signal strength for device '%s'.
ro: Obținerea nivelului semnalului pentru dispozitivul „%s” a eșuat.

en: Failed to get value for control %d on device '%s'.
ro: Obținerea valorii %d pentru dispozitivul „%s” a eșuat.

en: Failed to set value %d for control %d on device '%s'.
ro: Definirii valorii %d pentru controlul %d al dispozitivul „%s” a eșuat.

en: Failed to get current input on device '%s'. May be it is a radio device
ro: Obținerea intrări curente pentru dispozitivul „%s” a eșuat. Posibil să fie un dispozitiv radio.

en: Changing resolution at runtime is not yet supported.
ro: Schimbarea rezoluției pe durata rulării nu este incă suportată.

en: Cannot operate without a clock
ro: Nu se poate opera fără un ceas
